Wyjazdy na narty i snowboard do Austrii Włoch


Zwykle zaczyna się od wypadu na południe Polski lub na okolicznych, niewielkich stokach. Miłość do jazdy na nartach i snowboardzie pozostaje do końca życia. Jak mówią: „apetyt rośnie w miarę jedzenia”, dlatego zaczynasz rozglądać się dalej. Dlaczego warto wybrać urlop w Alpach – na przykład w Austrii i we Włoszech?


Idealne warunki do jazdy

W Austrii nad krajobrazem górują lodowce, na których istnieją stoki pozwalające na jazdę przez wiele miesięcy w roku. Z kolei we Włoszech trzeba poczekać na sezon trwający od końca jesieni do początku wiosny, ale za to śnieg pada gęsto i obficie, przy zachowaniu słonecznej, przyjemnej pogody. Na profesjonalnych, alpejskich stokach istnieje zresztą mnóstwo instalacji do sztucznego naśnieżania, więc jeśli chcesz pojechać tam na narty, nie musisz się martwić warunkami.

Regiony i kurorty słynące z narciarskich stoków, jak Val di Sole, Val di Fiemme, Pitzal, Solden czy Livigno, to miejsca, w których stoki są ultranowoczesne, z bardzo wydajnym systemem wyciągów czy wspólnych karnetów. Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego funkcjonują praktycznie przy każdym obiekcie noclegowym, po okolicznych wioskach i miasteczkach kursują bezpłatne lub bardzo tanie skibusy.


Raj dla aktywnych

Alpejskie krajobrazy nieodłącznie kojarzą się z narciarstwem i jazdą na snowboardzie, ale w większości kurortów można uprawiać zupełnie inne aktywności, takie jak loty na paralotni, saneczkarstwo, narciarstwo biegowe, jazdę konną, pływanie, łyżwiarstwo czy kolarstwo (to jedna z narodowych dyscyplin we Włoszech!). Przerwę od stoku można zorganizować choćby poprzez spacer długimi szlakami turystycznymi z niezapomnianymi widokami.

Jednocześnie, nikt nie powinien się nudzić. Regionalna kuchnia zachwyca swoim nietuzinkowym charakterem, a na pograniczu Włoch i Austrii kultura przybiera oryginalną, tradycyjną formę. W wielu kurortach wieczorami organizuje się imprezy typu apres-ski, które potrafią przedłużyć się do rana.

Wyjazd do Austii i Włoch na narty lub snowboard to atrakcja dla każdego – rodzin, paczki przyjaciół czy indywidualnych turystów.

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy