Sprawdź kilka poruszających rekordów Guinnessa pobitych przez Polaków


Od czasu do czasu, także my, Polacy zapisujemy się na światowych kartach rekordów Guinnessa.

Oto kilka z nich, zobacz w czym jesteśmy dobrzy.

1. Dariusz Kołodziejczyk pokonał dystans półmaratonu (21 097,5 metra) w czasie 1 godziny 35 minut 59 sekund. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie dryblował w międzyczasie futbolówką, dzięki czemu został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Poprzedni rekord biegu połączonego z dryblowaniem piłką na tym samym dystansie, pobity został o 3 minuty i 17 sekund.

2. Cztery lata temu Piotr Misiło ustanowił rekord Guinnessa w rozegraniu największej ilości meczów pod rząd w squasha. Każdy mecz odbywał się w formule "best-of-five", a przeciwnikami Piotra byli gracze rankingowi PFS. Okazało się, że po 17 godzinach 1 minucie i 20 sekundach przebywania w squashowej klatce, P. Misiło rozegrał aż 100 pojedynków, poprawiając przy okazji poprzedni rekord, ustanowiony przez Davida Lloyda aż o 31 spotkań!

3. Autorem najdłuższego dystansu biegowego na bieżni w ciągu 7 dni, jest Krzysztof Tumko, który przebiegł w ten sposób 823 kilometry i 330 metrów, czyli dziennie pokonywał odległość równą mniej więcej trzem maratonom.

4. Pewnie każdy pamięta kultową grę Saper. W Księdze Rekordów Guinnessa zapisał się Kamil Murawski, który wsławił się ukończeniem gry (trzy poziomy) w zawrotnym czasie wynoszącym 38,892 sekundy!

5. Michał Leniec jest wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa za sprawą najdłuższej gry w Football Managera (gra komputerowa). Polak, który sterował poczynaniami Lecha Poznań, rozegrał tym klubem aż 221 pełnych sezonów, zdobywając w ich trakcie 700 różnych tytułów. W międzyczasie, z prowadzoną drużyną, rozegrał 14 381 meczów piłkarskich, z których zwyciężył w 10 997 przypadkach (76%).


Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy