Jak wybrać dla siebie odpowiedni rower?


Sezon rowerowy rozpoczęty.

Wybór jednego z wielu dostępnych na rynku rowerów może wydawać się bardzo trudny. To, jaki rower będzie idealny dla danej osoby to kwestia całkowicie indywidualna, ale jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Jaki rower wybrać? Jaką kwotę przeznaczyć?

Jednym z najważniejszych aspektów jest cena. Nie można popadać w skrajność i kupić najtańszy rower, ponieważ będzie on źródłem usterek, a naprawa czy wymiana części jest zdecydowanie mniej opłacalna i bardziej uciążliwa niż zakup roweru z nieco wyższej półki, który nie będzie wymagał serwisowania. Z drugiej jednak strony, jeżeli rower służy do cotygodniowych rekreacyjnych wycieczek, nie warto inwestować więcej niż kilka set złotych w swój nowy jednoślad. Rodzaj roweru ma także ogromne znaczenie. Osoby jeżdżące codziennie lub wyczynowo szczególnie powinny zwrócić uwagę na to, na jakiej nawierzchni będą poruszać się rowerem.

Typowy "góral" nie będzie dobrym wyborem do jazdy po mieście, natomiast rower szosowy nie będzie dobrze sprawdzał się do jazdy w lesie. Warto pomyśleć też o tym, czy rower ma odpowiednią liczbę przełożeń, ponieważ przy intensywnej jeździe, czy nawet dojazdach do pracy trzeba móc jechać płynnie i nie obciążać kolan i stawów.

Podstawą przy wyborze roweru jest dobre określenie do czego ma służyć oraz jak często będzie używany. Następnie należy określić budżet i znaleźć optymalne rozwiązanie w danym przedziale cenowym i cieszyć się możliwością jazdy na rowerze.Pozdrawiamy

Świat i Polacy