Czas na zmiany.

Codzienna gonitwa: praca-dom, praca-dom i tak do sześćdziesiątki? Coraz więcej osób decyduje się więc na zamieszkanie w łodzi, barce lub na jachcie .
W wielu krajach, jest to zupełnie normalny sposób na życie. Holandia , Anglia , Niemcy , Włochy rozwijają się w tej dziedzinie coraz bardziej. Znużeni monotonią jaka istnieje w blokowiskach, częściej szukamy nowych sposobów istnienia.. Na myśl o takim życiu, szukamy lepszych rozwiązań i spełnienia marzeń. Porzucamy stare przyzwyczajenia i idziemy za trendem. Znanych jest wiele przykładów, gdzie całe rodzin z dziećmi kupiły łodzie. Wyremontowali je i odmienili swoje życie. Nie zamieniliby tego na nic innego. Takie przygody sprawiły że stali się jeszcze bardziej zżytą rodziną.

Czym się różni życie na łodzi od życia w budynku?

Cena to jeden z elementów, które pomagają w decyzji. Z pewnością kupno łodzi jest tańsze niż wybudowanie domu. Mając już swój wymarzony jacht musimy gdzieś go trzymać. Roczne czynsze są uzależnione od lokalizacji i kraju w jakim chcemy mieszkać. Wahać się mogą w przedziale od 5 -40 tysięcy złotych. W wielu miejscach są wybudowane

całe osiedla dla barek z stałym dostępem do wody, prądu i internetu. Koszty utrzymania w takiej jednostce pływającej często okazują się niższe niż w standardowych domach. Aby mieszkać dłużej w jednym miejscu, napełnić można zbiorniki lub podłączyć na stałe prąd i wodę. W razie potrzeby odpalamy silnik lub rozwijamy żagle i zmieniamy miejsce zamieszkania. Międzynarodowe drogi wodne, rozwijają się coraz bardziej i nie ma problemu w pływaniu po okolicy lub z jednego kraju do drugiego.

Jaki wybrać model?

Kupując łódkę musimy zastanowić się nad rozmiarami. Czym mniejsza i chudsza tym dalej wpłyniemy w ląd. Czym większa i szersza, mamy lepszy komfort życia. Wiele barek lub jachtów oferuje ogromny luksus, który może przewyższać standardy w bloku. Łódź odpowiednio przygotowana zapewnia w zimę ochronę i ciepło przytulnego miejsca o ile wyrusza się w chłodniejsze rejony świata i rześkość w upale tropików. Jest wiele sposobów aby koszty klimatyzacji zminimalizować. Osobą wrażliwszym na bujanie, proponowałbym szersze łodzie, są bowiem stabilniejsze. Dla innych może być to kołysanka do snu przy pięknym zachodzie. Pamiętać jednak musimy aby nie rwać się z motyką na słońce. Stare wyeksploatowane łodzie, mogą okazać się porażką. Ogrzanie jej i doprowadzenie do stanu użytkowego, może okazać się dużo trudniejsze. Najpierw przelicz koszty zanim zaczniesz kupować.

Sam zysk

Własnym ”domem” możemy zwiedzać przepiękne miejsca na ziemi. Wystarczy trochę wolnego od pracy lub odłożonych pieniędzy i można wypłynąć ku przygodzie w ciepłe kraje. Pływać kanałami lub podziwiać przepiękne lazurowe wybrzeża. Możemy mieć poczucie prawdziwej niezależności. Bliskość wody, roślin i zwierząt może zachwycić każdego miłośnika przyrody. Możemy łapać ryby wprost z bujanego fotela, będąc na własnym łodzio-ganku. Na takiej jednostce możemy bez problemu trzymać psa lub kota i hodować roślinki w doniczkach. Barierą jest tylko nasza wyobraźnia i wiedza . Jeżeli szukamy spokoju, możemy zatrzymywać się w przeróżnych miejscach z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. Morskie powietrze pełne jodu, dzika przyroda wpłynie na nasze ciało i ducha.
Plusk wody, szum fal, z dala od całego zgiełku i spalin, skusi jeszcze nie jednego marzyciela. Jeżeli marzy ci się taki styl życia, dąż do celu. Polecam.

Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Domowe rośliny doniczkowe. cz1

Więcej…

Graffiti

Więcej…

Telefony

Codziennie

Norweska atrakcja - koniec świata

Zoo w Ostrawie

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marihuana medyczna

Więcej…

Marskość Wątroby

Więcej…

Moda

Artykuły

Zupa czosnkowa

Więcej…

Pyszny i zdrowy cydr

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Czy wiesz, że...?

Więcej…

Czy mapy kłamią ?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Legalne łowienie ryb w Polsce

Więcej…

Jak złowić swojego pierwszego karpia?

Więcej…