Większość ludzi na całym świecie posiada już telefony bezprzewodowe. Obecnie jest to podstawowy element, jaki każdy z nas zabiera ze sobą, kiedy wychodzi z domu. Kiedy jednak stał się on tak popularny?

Historia telefonii komórkowej sięga 1956 roku, kiedy to firma Ericsson wyprodukowała pierwsze bezprzewodowe urządzenia. Ważyło ono jednak około 40 kilogramów, dlatego nie nadawało się do użytku. Był to jednak przełomowy moment, od którego zaczęła się walka z czasem i prześciganie w zastosowanej technologii. Dopiero jednak w 1973 roku Motoroli udało się stworzyć dość lekki (0,8kg) telefon, który mógłby już posłużyć zwykłym ludziom. Miał on nadal za duże wymiary i prawdopodobnie trzeba by było nosić go w plecaku. Rozwój komórek miał miejsce już praktycznie cały czas. pierwszego SMSa wysłano w 1992 roku i od tego czasu, każdego roku pojawiały się nowe możliwości i modele. Prawdziwy rozwój nastąpił jednak dopiero w XXI wieku. Do dzisiaj firmy zajmujące się ich produkcją prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach.

Mało kto z nas w dzisiejszych czasach wyobraża sobie normalne funkcjonowanie bez telefonu komórkowego. Nowoczesne smartphone bez problemu są w stanie zastąpić nam wiele urządzeń, na przykład aparat fotograficzny, dyktafon czy kalkulator. Nie zawsze tak było...

Historia telefonów komórkowych w Polsce

Pierwsza, analogowa sieć komórkowa pojawiła się w naszym kraju już w

1992 roku. Niestety minuta rozmowy przez taką komórkę kosztowała krocie, a sam telefon przypominał małą walizkę i był raczej mało poręczny. Pierwsi operatorzy GSM pojawili się na rynku 1 października 1996 roku. Mało osób pamięta, że w tamtym okresie potrzebna była umowa o pracę żeby kupić sobie komórkę i podpisać umowę z operatorem. O kartach pre paid jeszcze nikt nie słyszał. Te pojawiły się dopiero dwa lata później.

A sms-y?

Polacy dostali możliwość wysyłania sms-ów 3 marca 1997 roku. Nie była to jednak tania przyjemność. Wysłanie jednej wiadomości kosztowało nawet 60 groszy! Cena minuty rozmowy tez potrafiła zwalić z nóg. Nic dziwnego, że popularną usługą było sekundowe naliczanie.

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Graffiti

Więcej…

Jak dbać o kwiaty na balkonie

Więcej…

Telefony

Codziennie

Zoo w Ostrawie

Więcej…

Wielki freestyle - (część1)

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marchew - skarbnica substancji odżywczych i witamin!

Więcej…

Marskość Wątroby

Więcej…

Moda

Artykuły

Ryż kalafiorowy z cukinią, groszkiem

Więcej…

Wegański przysmak śledziowy

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Kiedy księżyc jest największy?

Więcej…

Czy wiesz dlaczego Jerzyk zwyczajny, wcale nie jest "zwyczajny"?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Jak złowić swojego pierwszego karpia?

Więcej…

Trufle

Więcej…